Haber

5. Van Deniz Bisiklet Festivali Başladı

Van Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda birçok kurumun katkılarıyla düzenlenen ‘5. Van Deniz Bisiklet Festivali, Türkiye’nin birçok yerinden 250 sporcunun katılımıyla başladı.

Van Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda 4-11 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan “5. Van Deniz Bisiklet Şenliği” saat 09:30’da Atatürk Kültür Parkı’nda gerçekleştirilen programla başladı. Türkiye’den ve yurtdışından toplam 250 sporcu Van Gölü’ne dikkat çekmek için Van’da bir araya geldi. Van Büyükşehir Belediyesi, Bitlis ve tüm Van Gölü havzası belediyelerinin katkılarıyla devam edecek olan 7 günlük etkinlik, yine etkinliğin bitiş noktası olarak belirlendi.

Van Gölü Aktivistleri Derneği Genel Başkanı Dr. Erdoğan Özel, “Yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Emekleri büyük. Çünkü amacımız Van Gölü’ne dikkat çekmek, çevremizi korumak, Gelecek nesillere temiz ve mavi bir Van Gölü bırakın. Van Gölü havzasında yaşayan herkes Van Gölü’nün çerçevesi içindedir. Bizlere destek olan belediyelere ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum” dedi. – KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu