Haber

Bağcılar’da Mini Golf keyfi

Bağcılar Meydanı’nda kurulan Küçük Golf Etkinliği vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Özellikle çocuklar ve gençler, süpervizör öğretmenlerin gözetiminde golfü öğrenme ve becerilerini geliştirme fırsatı buldular.

Bağcılar Belediyesi ve World Small Golf Türkiye Temsilciliği ile birlikte Small Golf Etkinliği düzenlendi. Her yaştan vatandaşın katıldığı açık hava etkinliği kapsamında Bağcılar Meydanı’na küçük bir golf sahası kuruldu. Katılımcılar, 5,5 metrelik golf stantlarında 9 sahada öğrendikleri küçük golf kolunda hünerlerini sergilediler. Hedeflenen minimum parkur sayısını tamamlayanlar, başarılı olmanın sevincini yaşadı.

“Keyifli anlar yaşayan katılımcılar Mini Golf ile zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyor”

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Bağcılar’da insan sağlığına faydalı projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, Small Golf Event’e yine birinci olarak başladıklarını söyledi. 6 yaşından itibaren her vatandaşın bu spora katılabileceğini kaydeden Özdemir, “Bildiğiniz gibi 12, 13 ve 14 yaşındaki çocuklar ile 75 yaşındaki yetişkinler dünya ve Avrupa şampiyonalarında yarışabiliyor. Bağcılar Meydanı mekan ve konum olarak bu spor için en iyi imkanları sunuyor. Vatandaşlarımız büyük ilgi gösteriyor. Bu sporu öğrenip yapanlar zamanın nasıl geçtiğini anlayamadıklarını söylüyorlar. Biz de mutluyuz” dedi. Özdemir, Bağcılar’da küçük golfçular yetiştirmek istediklerini de dile getirdi. 17 Temmuz’da başlayan etkinlik 23 Temmuz’a kadar sürecek.

Akşamları Meydan’da stabilite sörfü ve futbol dart etkinliği ile Gençlik Yaz Konseri de düzenleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-gonen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu