Haber

Barışın gelmesiyle birlikte köyler arası futbol turnuvası düzenlendi.

– Barış ortamının gelmesiyle birlikte köy ortası futbol turnuvası düzenlendi.

BİNGÖL – Doğu ve Güneydoğu’da huzur ve sükunet ortamının tesis edilmesinin ardından köylere dönerken Bingöl’de 36 personelin katılımıyla köyler arası futbol turnuvası düzenlendi.

Bingöl’de huzur ve sükunet ortamının oluşmasının ardından Bingöl Köy Futbol Turnuvası düzenlendi. Bingöl Amatör Futbolcular Derneği’nin düzenlediği turnuvaya 36 takım 980 sporcu katılırken, Güveçli ve Vılware FC takımları 2 aylık maçların ardından finale kaldı. güvenli Spor Villare FC’yi 2-0 yenerek şampiyon oldu. Bingöl Şehir Stadı’nda oynanan final karşılaşmasına Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda taraftar katıldı. Karşılaşma öncesi her iki takım da barış ve kardeşlik örneği sergileyerek birbirlerine çiçek takdim etti.

Bingöl Amatör Futbolcular Derneği Başkanı Abdurrahman Korkut, bazı köylerin ortasında 30 yıllık hasretlerine Köy Ortası Futbol turnuvası sayesinde son verdiklerini belirterek; “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde uzun süredir bir huzur ve sükunet ortamı var. Biz de bu huzurlu ortama neler katabiliriz diye düşündük ve tüm köyleri kapsayacak şekilde köyler arası futbol turnuvası düzenledik. Teşekkürler. Bu turnuvada bir barış kardeşlik ortamı oluştu.Biraz kırgınlıklar oldu.Köye dönen köylülerimiz için çok iyi oldu.30 yıllık 40 yıllık rekabet bu turnuvalar sayesinde sona erdi ve kardeşlik oluştu. .Bu turnuvanın tüm Türkiye’ye yayılmasını istiyoruz.Bugün final maçı yaptık 36 grup bini aşkın kişi burada ter döktü.10 bin taraftarla beraber.Bu kişi de bu sevinci paylaştı, çok mutlu olduk” dedi.

Güveçli Spor’dan Serkan Boğaç, “2 aylık maçlarda son ikiye kaldık ve rakibimiz Vılware’i tebrik ediyoruz. 36 takım arasında mücadele ettik ve kazandık. Çok mutluyuz, kupayı köyümüze hediye ediyoruz. Tebrik ediyorum.” Vılware, centilmence bir geçişti.” .

Wilware FC’den Orhan Bayartemur, “Artık Bingöl’ümüzün farklı anılmasının zamanı geldi. İlimizde hep bir kardeşlik gücü oldu ama merkezi yönetimin bu gücü köylere dönüştürmesi açısından köylere takviye yapmasını çok değerli bulduk. Burada başarılı olmaya çalıştık, ilerleyebileceğimiz noktaya geldik.” “Başarılıydık, Güveçli’yi tebrik ederim. Köylerdeki kardeşlik duygusunu artırması açısından bu turnuvayı çok faydalı buluyoruz.”

Şenlik havasında geçen karşılaşmada taraftarlar stadı doldurarak meşaleler yaktı ve kadrolarına tezahürat yaptı.

akyurthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu