Haber

Karabağ’da Geleneksel Kortej ve Sevcan Orhan Coşkusu

Karabağlar Belediyesi, izmirTürkiye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılını geleneksel kortej yürüyüşü ve binlerce kişinin katıldığı Sevcan Orhan Konseri ile kutladı.

Karabağlar BelediyesiGeleneksel olarak oluşturulan kortej bu yıl Yeşilyurt Kavaklıpınar Camii önünde yürüyüşüne başladı. Karabağlaramatör kulüplerde spor Yürüyüş sırasında gençler metrelerce uzunlukta Atatürk posterleri ve Türk bayrağı taşıdı, bando eşliğinde marşlar söylendi. Kortejde bulunan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş evlerinde ve iş yerlerinde coşkuyla karşıladı. Yürüyüşçülere alkışlarla karşılık verdiler. Karafatma Parkı’nda yürüyüş sona ermeden vatandaşlara Türk bayrakları dağıtıldı.

Daha sonra Türk Halk Müziğinin sevilen ismi Sevcan Orhan, parkı dolduran binlerce kişiyle buluştu. Orhan, Türk Halk Müziği’nin yanı sıra farklı türlerden tanınmış eserleri de dinleyicilerle buluşturdu. Belediye Başkanı Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, meclis üyeleri, muhtarlar ve tüm katılımcılar bu coşkuyu paylaştı.

“ÜLKENİN KURTARIŞI”

Gecede 9 Eylül’ün anlamına ilişkin kısa bir konuşma yapan Önder Selvitopu, 101’inci yıla ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayarak, “Güzel bir İzmir akşamında 9 Eylül’e ‘merhaba’ derken, aynı zamanda insanlığın kurtuluşunu da kutluyoruz. güzel ülkemiz. Hasan Tahsin’in ilk kurşunuyla başlayan ve “9 Eylül 1922’de Türk Ordularının İzmir’e girmesiyle sonuçlanan bu mücadele çok önemli ve anlamlıdır. Bunu hiçbir zaman unutmamamız ve unutulmasına izin vermememiz gerekiyor” dedi.

İzmir’in kurtuluşundan sonra kente gelen ve ayakları altına serilen Yunan bayrağını göndere çeken Mustafa Kemal Atatürk’e değinen Belediye Başkanı Selvitopu, “Atatürk o kadar büyük bir liderdir ki, bir milletin simgesinin olması gerektiğini her zaman biliyordu. Saygı duyulur. Çünkü Mustafa Kemal’in bir vatanı vardı.” “Vatan ve insanlık sevgisi her şeyin üstündedir. Bunu çok iyi anlamamız lazım. Bu duygularla Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşlarının ve şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Onları rahmet ve minnetle anıyorum. Eylül Kutlu Olsun” 9. bayram. Daha nice 9 Eylül’lerde görüşmek üzere” dedi. .

Konser sonunda Belediye Başkanı Selvitopu, Orhan ve orkestra üyelerine doğa dostu fidan dikim sertifikası takdim ederek teşekkür etti.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu