Haber

Ümit Özdağ’dan Abdüllatif Şener iddiası! Stüdyo canlı yayın sırasında donuyor

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerindeki yenilginin ardından CHP’de iç karışıklıklar yaşanırken Abdüllatif Şener CHP’den istifa ettiğini açıklayarak gündem yaratan sözler söyledi.

Şener’in itirafı CHP’lileri kızdırdı

Şener, “1. turda Sinan Ogan’a oy verdim. 2. turda geçersiz oy verdim. Milletvekilliği seçimlerinde kimseye oy vermedim” diyerek Kılıçdaroğlu’na destek vermediğini açıklarken, bu CHP’yi kızdırdı.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN ABDULLATİF ŞENER İDDİASI

Abdüllatif Şener ile diyaloğu ortada anlatan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP’den istifa ettikten sonra CHP’lilerin tepkisini çeken açıklamalar yapan Abdüllatif Şener’in Zafer Partisi’ne oy verdiğini savundu.

Özdağ, Halk TV’nin canlı yayınında şu ifadeleri kullandı;

Abdüllatif Şener 2023 seçimlerinde aday olmuştu. Her genel lider bir takım çalışması yapabilir ve bu takım çalışması üzerinden tercih yapabilir. O partinin içinden gelmiyorsan, o partide derin köklerin yoksa, başka gelenekten gelip bir dönem milletvekilliği yapabilirsin, sonra teşekkür edip kenara çekilirsin.

EVET! SİNAN OĞAN’A VERİLDİ

Abdüllatif Bey buna çok üzülmüş anlaşılan. Hemen istifa etti. Sıcak yorumlarda hemen Abdüllatif Şener’in idam edildiğini görüyor ve düşünüyorum. Evet, Sinan Oğan’a oy verdi ama şunu da söyleyeyim; Onunla iki kez sohbet ettim, ikisi de büyük gruplar halindeydi.

ZAFER PARTİSİNE OY VERDİ

CHP milletvekili iken bir sabah sohbetinde birçok kişiye şöyle demişti: Sizin iltica politikanız benim partimin iltica politikasından daha gerçektir ve partim bu politikasını sürdürürse aday olsam da Zafer Partisi’ne oy vereceğim. Seçimlerde CHP’den. Sadece Sinan Oğan’a oy verdiğini düşünmüyorum, muhtemelen Zafer Partisi’ne de oy vermiştir.

haber-tarakli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu