Ekonomi

Milyonlarca Emekliyi Heyecanlandıran Haber: Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Bonus Geliyor

Milyonlarca emeklinin beklediği ‘ek zam’ ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Lobiler aktif, milyonlarca emekli hükümetten ‘ek zam’ haberi bekliyor.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeniyle emeklilere bir defaya mahsus üçüncü ikramiye verileceği yönünde iddialar var.

İşte haberin detayları:

Milyonlarca vatandaşın gelirini artıracak emekli maaşı artış düzenlemesi masadayken, ikramiye ödemeleri de gündeme geldi.

Sabah gazetesinin haberine göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı uzmanlarının, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla tatillerde ödenen ikramiyelerin yanı sıra üçüncü bir ikramiye ödemesi için hazırlık yaptığı öğrenildi.

Tek seferlik ikramiyenin büyüklüğüne ilişkin çalışmalar devam ederken, ilk olarak 5 bin liralık rakamın masaya getirildiği ve bu rakam üzerinde anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Açıklamanın çalışmaların tamamlanmasının ardından ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Öte yandan emeklilere yapılacak ortalama zamma ilişkin çeşitli formüller masaya yatırıldı. Önümüzdeki Ocak ayında SSK ve Bağ-Kur emeklileri bu yılın ikinci yarısında oluşan enflasyon oranından zam alırken, memur emeklileri toplu sözleşme zammı ve enflasyon farkı alacak.

Ancak bir uyarlama da gündemde. Bu güzelleştirmenin ocaktaki artışla yapılabileceği gibi daha önce de uygulanabileceği belirtiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdelediği iyileştirme çalışmaları devam ederken, Ekim ayında TBMM’nin açılışıyla birlikte geçici zam konusunun da gündeme gelmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu